Категорії

Пакет “Моніторинг стану при COVID-19”

Перебіг Коронавірусної інфекції не можливо передбачити тільки на підставі клінічних проявів та виробити єдину тактику лікування для кожного пацієнта. Тому особливу діагностичну цінність представляють додаткові лабораторні методи дослідження. А саме:

С-реактивний

білок-білок плазми крові, який відноситься до групи білків гострої фази, концентрація яких підвищується при запаленні. Він є маркером активності процесу в легенях.

Д-димер

Це білковий фрагмент, який утворюється при розчиненні кров’яного згустку внаслідок згортання крові. Він є маркером тромбоутворення. Різке підвищення концентрації Д-димера говорить про запущення процесів порушень згортання крові в вигляді підвищеного тромбоутворення внаслідок венозної тромбоемболії або ДВС-синдрому.

Прокальцитонін

Представляє собою прогормон, попередник гормону кальцитоніну, який бере участь в метаболізмі кальцію і підтримує його постійний рівень в крові. Прокальцитонін є індикатором наявності бактеріальної інфекції в організмі. Використовується для діагностики сепсису, септичних ускладнень, оцінки ефективності проведеної антибактеріальної терапії, є маркером важкої бактеріальної інфекції.

Интерлейкин-6

Прозапальний цитокін, який впливає на багато органів і системи організму. Він синтезується у відповідь на вплив активованими моноцитами / макрофагами, фібробластами, ендотеліальними клітинами в різних органах і системах. Маркер сильних системних запалень. При надмірному пошкодженні тканин внаслідок аутоімунною реакції здатний запустити “цитокіновий шторм”. Зростання показника вказує на ступінь тяжкості запальних і аутоімунних процесів.

Ферритин

Це білок, в формі якого в основному запасається залізо в організмі. Він є маркером заліза і запалення. Сироватковий ферритин виникає з пошкоджених клітин і, таким чином, є прямим показником клітинного пошкодження в організмі в цілому. За рівнем ферритину можна виявити тяжкість перебігу захворювання, ступінь розвитку “цитокінового шторму” або окисного стресу. Показник використовується для прогнозу тяжкості перебігу COVID-19.

З метою вашої безпеки та оцінки якості лікування «Сімейна лабораторія» розробила пакет досліджень «Моніторинг стану при COVID-19», який включає дані аналізи.

«Сімейна лабораторія». Ми завжди поруч!