Категорії

Дослідження на визначення IgG до spike-білку

SARS-CoV-2 (кількісний) та сумарних нейтралізуючих антитіл до spike-білку (напівкількісний).

Вірус SARS-CoV-2, що викликає захворювання COVID-19 – це РНК вірус, геном якого представлений однонитковою лінійною молекулою нефрагментованої РНК. Він кодує 4 основних білка (М-мембранний, N-нуклеокапсідний, Е-оболончатий і S-спайковий; S-білок в свою чергу складається з S1 субодиниці, що включає рецепторзв’язуючий домен (RBD) і субодиниці S2).

На сьогоднішній день на лабораторному ринку ІФА – тестів переважають ті, які визначають імуноглобуліни А, M і G до N-білку SARS-CoV-2. Вони дають відповідь на питання про стадії перебігу захворювання COVID-19, а також про ступінь напруженості імунної відповіді.

Зростання титрів антитіл до spike-білку може бути пов’язано з формуванням захисного імунітету у людей, що були в контакті з хворими на COVID-19, людей, що перехворіли та вакцинованих. Кількісне дослідження на виявлення захисних антитіл до spike-білку SARS-CoV-2 вказує на наявність імунного захисту, здатного ефективно протидіяти захворюванню на COVID-19 та дозволяє відслідкувати його динаміку (зростання або зниження). Напівкількисне дослідження дає відповідь на запитання чи є в організмі людини імунний захист до SARS-CoV-2 в достатній для попередження захворювання кількості.

Показаннями до призначення тесту на виявлення сумарних нейтралізуючих антитіл:

  • для вирішення питання про необхідність проведення вакцинації в даний момент;
  • для оцінки та моніторингу імунного захисту після вакцинації від COVID-19;
  • для оцінки та моніторингу імунного захисту після перенесеного захворювання COVID-19
  • для діагностики хворіла людина чи ні на COVID-19 за легких проявів ГРВІ;
  • для тестування осіб, що мають високий ризик інфікування: контактують з великою кількістю людей і / або перебувають в зоні підвищеного ризику зараження SARS-CoV-2.

Правила підготовки до дослідження

  • Забір аналізу проводиться натщесерце, досліджується венозна кров.
  • За 12 годин до здачі аналізу варто виключити прийом жирної їжі і прийом алкоголю.
  • Термін виконання аналізу 12-36 годин