Категорії

Кір – вірусна інфекція. У нещеплених людей ризик заразитися при контакті з хворою людиною – практично 100%.

Хвороба вражає носоглотку, рідше – бронхи і легені. Може впливати на шлунок, кишечник, і в рідкісних випадках – на головний мозок, викликаючи коровий енцефаліт.

У 2018 році в Україні зареєстровано 54,5 тис. Випадків кору, з них 34 тис. – у дітей. У країнах, що розвиваються це захворювання вважається однією з найбільш поширених причин дитячої смертності.

Симптоми кору:

Ознаки захворювання: підвищення температури до 40 ° С, почервоніння слизових оболонок носа і рота, кашель, нежить, головний біль, набряк повік, кон’юнктивіт. Відмінні симптоми кору – білі плями в ротовій порожнині (плями Філатова-Коплика) і червоні висипання на шкірі, які з’являються на 4-5 день хвороби.

Перебіг кору у дітей та дорослих може бути типовим і атиповим. Хвороба іноді проявляється в стертій, ослабленій формі. Тільки фахівець може поставити точний діагноз, відрізнити це захворювання від вітрянки, краснухи.

При появі симптомів кору або підозр на початок хвороби, негайно зверніться до лікаря!

Де і як можна заразитися?

Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом і при особистому контакті. Заразитися можна від хворої людини, який є розповсюджувачем вірусу. Небезпечний період триває з останніх 2 днів інкубаційного періоду і до 4-го дня після висипання. Інкубаційний період хвороби триває 8-14 днів. Заразитися кором можна де завгодно, особливу небезпеку становлять місця великого скупчення людей.

Чи може доросла людина захворіти на кір?

Існує міф, що кір – нібито тільки дитяче захворювання. Це велика помилка. Доросла людина точно також схильна до цього захворювання, що наочно підтверджують дані статистики.

Кір у дорослих протікає важко, часто з ускладненнями у вигляді коровий пневмонії. Хворі на кір дорослі – це, як правило, люди, які не хворіли їй в дитинстві або не були щеплені противокоревой вакциною (або були щеплені, але її дію ослабло за роки життя.)

Аналізи кору

Існує 2 види аналізів, пов’язаних з кором: аналізи на наявність антитіл IgM (імуноглобуліну М) і IgG (імуноглобуліну G). Тепер докладніше про кожен з них.

Наявність в крові IgM

Даний аналіз проводиться, щоб визначити хворіє людина на кір. Імуноглобулін М виробляється організмом при первинному відповіді на потрапляння в нього чужорідних або потенційно небезпечних речовин. Якщо в крові виявляється IgM – це погано, значить організм бореться з вірусом. Простою мовою – людина хворіє на кір.

Наявність в крові IgG

Даний аналіз проводиться, щоб дізнатися наскільки «в формі» ваш імунітет. Якщо результати показують в організмі наявність IgG – це добре, значить імунітет міцний, і кір вам не страшна. У повторній щеплення немає необхідності.

лікування кору

На жаль, лікарських препаратів для лікування кору не розроблено. Для лікування симптоматики використовують відхаркувальні, муколітики та інші засоби для полегшення запальних процесів дихальної системи.

Єдиний захист від хвороби – профілактика. Щеплення від кору в дитячому віці і повторна в дорослому (якщо рівень IgG в організмі нижче норми) – це гарантія того, що вам не доведеться зіткнутися з такою неприємною небезпечним захворюванням.

У Сімейної лабораторії ви завжди можете зробити аналізи на наявність в крові імуноглобулінів IgM і IgG.