Дата Публикації: 28 / 07 / 2020

З початку 2019 року на території України було виявлено понад 20 випадків зараження дифтерією, причому 18 з них були зафіксовані в жовтні. Жертвами цієї страшної хвороби в рівній мірі виявляються як діти, так і дорослі люди.

Аналіз крові на наявність антитіл до дифтерійного анатоксину IgG (Перевірка імунітету проти дифтерії)

Останній сплеск дифтерії на території України стався з 1991 по 1998 рік. За цей період було зафіксовано близько 20000 пацієнтів, з яких 700 – це летальні випадки. Лікарі стверджують, що це це очікувана ситуація, так як з кожним роком відсоток людей, які роблять щеплення, стрімко падає.

Що таке дифтерія і чим вона така небезбечна

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, однак можна заразитися через предмети побуту, посуд та іграшки. Смертельний результат в разі захворювання настає у 5-10% випадків, особливо високий показник смертності припадає на дітей. Такий високий відсоток викликаний тим, що в ході розвитку хвороби в організмі виділяється вкрай отруйний токсин, вражає ротоглотку, гортань і бронхи. У деяких випадках може також вражати шкірний покрив і інші внутрішні органи.

Симптоми дифтерії

– температура тіла підвищується до 38 градусів і вище;
– шкіра набуває блідого відтінку;
– сильна слабкість;
– набряк шиї;
– сильний біль в горлі;
– важко ковтати;
– збільшення мигдаликів;
– гіперемія і набряк слизової глотки;
– на гландах з’являється туманний наліт (зазвичай сіро-білого кольору). У деяких випадках наліт може з’являтися і на небі, гортані, і бічних стінках глотки;
– збільшення лімфовузлів в області шиї.

Дані симптоми є провісниками багатьох захворювань, як безпечних, так і таких що призводять до смерті, як дифтерія. При появі відразу декількох симптомів з перерахованого вище списку негайно зверніться до лікаря. Не намагайтеся ставити собі діагноз і, тим більше, призначати лікування. Ця хвороба не прощає зволікання.

Як убезпечити себе і близьких від дифтерії

З огляду на те що дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом від носія інфекції, причому досить навіть помацати речі хворого, щоб заразитися самому, єдиний засіб захисту – це вакцинація.

Кожні 10 років людина повинна здавати аналіз крові на наявність імуноглобуліну проти дифтерії. Якщо показник нижче норми, потрібно робити повторну вакцинацію. І навіть в цьому випадку немає стовідсоткової гарантії уникнути захворювання при зустрічі зі збудником.

Однак, це не означає, що цим варто нехтувати, так як у людей, що не використовували вакцину, шанс заразитися в десятки разів вище.

Аналіз крові на наявність антитіл проти дифтерії

Якщо з останньої вакцинації пройшло більше десяти років, Сімейна лабораторія запрошує вас здати кров і перевірити, наскільки добре організм готовий до зустрічі зі збудником дифтерії.

Нагадуємо, що аналіз крові потрібно здавати натще (тобто 8-12 годин періоду голодування).

Якщо у вас є питання, будь ласка, зв’яжіться з нами за телефонами, вказаними на сайті.