Дата Публикації: 14 / 04 / 2021

На вулиці стає тепліше та люди все частіше виїжджають на природу. Ліс, річка, свіже повітря – гарантія відмінного відпочинку!

Зіпсувати такий відпочинок може тільки одне – укус кліща.

В останні роки, ця проблема надзвичайно актуальна в Україні, не тільки в сільській місцевості, але й в місті.

Укус, сам по собі, не несе небезпеки, але членистоноге може бути переносником хвороби Лайма- Борреліоза. Це захворювання потребує уважності та настороженості, так як має специфічну течію та наслідки.

Лікування від хвороби Лайма існує та працює достатньо ефективно, але тривале і дороге. Мінусом також є те, що аналіз на виявлення захворювання проводять через 20 днів після укусу.

Існує альтернативна – пройти екстрену профілактику! Лікування антибіотиками займає 3-5 днів, але застосовується у перші 72 години після укусу.

«Сімейна лабораторія» розуміє необхідність та важливість лікування захворювання Лайма-Борреліоза та вводить новий вид аналізів ПЛР ДНК на кліща.

Ми проводимо дослідження не укушеної людини, а самого переносника – кліща. Дана технологія допомагає виявити наявність небезпечного захворювання, яке переноситься кліщем та своєчасно почати лікування.

Як проходить аналіз?

  • Метод ПЛР дозволяє провести дослідження як живого, так и мертвого кліща.
  • Цілого чи по частинам. Членистоноге, необхідно принести до лабораторії. Всі знайдені матеріали тільця варто віддати лабораторії, так як цілий кліщ збільшує кількість досліджуваного матеріалу та допомагає тест-системам виявити наявність збудника.
  • Під час ДНК-аналізу кліща подрібнюють та змішують зі спеціальним розчином.
  • Здавати ПЛР-аналіз варто у перші 72 години, так як ефективна профілактика можлива тільки в цей період часу.

! Але не забувайте, що після лікування лікарі рекомендують через 1-3 місяці здати аналіз крові на виявлення антитіл до захворювання. Це необхідно для того, щоб переконатись у відсутності захворювання та ефективності профілактичний дій. Дані дослідження ми також проводимо.

У разі, якщо Вам потрібна допомога з витяганням кліща, Ви можете відвідати хірурга в «Регіональному медичному центрі», який надасть професійну допомогу і рекомендації з приводу подальшого обстеження.

«Сімейна лабораторія» піклується про Вас та Ваших близьких!